top of page

01/

Původ

Datum narození: 3. 7.  2010 - 4.1. 2020

Země původu:      ČR (ch.s. Bohemia Patrix)

Chovatel:            Patricie Doškářová

Majitel:               Anna Zatloukalová

Statut:                Veteránka

02/

Rodiče

Otec:      Just in Time Gasko Prim  (CZ)

Matka:     Thanbhe Bohemia Alké (CZ)

03/

Zdraví

DKK 0/0, DKL 0/0, OCD neg/neg, SPO 0 (kyčelní kloub je zcela zdravý a krásný, jen úhel nevyšel)

DOV prostý, glaukom neg.

04/

Genetické výsledky

IGS n/n,                        TNS n/n,

NCL n/n,                       GG n/n, 

SN n/n,                         MDR1 n/n,

CEA n/n,                       RS n/n,

VET CH. CZ, CLUB VET CH. BIS VETERAN IN SHOW DEEP IDEA BOHEMIA PATRIX, MOD 1 (DEBORKA)

Deborka do svých téměř 4 let plnila hlavně úlohu rodinného psa. Jako takovou jsme si jí také pořizovali. Je to milá a velmi přátelská fena, která miluje všechny lidi na světě a děti hlavně. Všechny by je nejraději opusinkovala a pak jim oddaně přinese tenisák nebo frisbee s výrazem házej! Debuška se velmi rychle učí jak poslušnost, tak triky. V době, kdy její hlavní náplní bylo starat se o svojí lidskou smečku, se naučila velmi potřebné povely jako: Kde je Kryštof, Kde je Kája, Dones botu, Přiveď děti, Hlídej (což znamená: ležím u dětské postýlky a přijdu v okamžiku, kdy děti spí) a vzbuď (což je v překladu dostaň to dítě z postele). Je to ten nejlepší parťák pro život. Dokáže dětem hodiny vracet míček a to i těm úplně mrňavým, vydrží veškeré pokusy o dětské mazlení, na povel jim hledá schované předměty a s nadšením přistupuje na jejich výcvikové pokusy. Debb je přirozený aportér. Popravdě pro let míčku by dýchala. Myslím, že by byla výborný frisbee pes, kdyby neměla tak nemožnou paničku, která sotva přehodí tři metry a házení frisbee je pro ní dodnes nepřekonatelnou překážkou. Proto také Debb míčky ráda nosí návštěvám, případně cizím lidem na procházkách, protože jako správná borderka umí počítat a ví, že každý hodí dál než já. Největší urážkou pro mě bylo, když u manželových rodičů přinesla balonek jejich perskému kocourovi :).

 

05/

Čemu se věnujeme

Původně jsem myslela, že některé zkoušky zvládneme do štěňátek, ale nějak nám osud a čas nepřeje. V tuto chvíli je Debb připravená na tři zkoušky z dogdancingu prvního stupně, pravděpodobně na OBZ a ZZO a ZOP. Schválně píšu, že Debb, panička nikoliv. Jsem totiž trošku hysterka a Debb je na to poměrně citlivá a snaží se mi v takovou chvíli o to víc vyhovět. Proto náš zatím jediný pokus o F1 skončil mým sáhnutím na psa v tu špatnou chvíli. Každopádně panička cvičí o sto šest a třeba i já jednou ke skládání zkoušek dospěju :). Zatím každý trenér, který se mi snažil ve výcviku prohlásil, že tohohle psa je pro mě škoda :).

06/

Zkoušky

DwD 1 - výborně                   HtM - výborně,

F 1 - výborně                       MD1 - výborně

 Titul MoD 1,                        canisterapeutický test

07/

Soutěže a závody

Fena roku BCCCZ 2017 - kategorie Výstavy 3. místo

Fena roku BCCCZ 2018 - kategorie Výstavy 1. místo

6/2017  Neoficiální závody v dogdancingu - kategorie začátečníci 2. místo

12/2017 Neoficiální závody v dogdancingu - kategorie pokročilí 3. místo

08/

Výstavy a tituly

C.I.E., Grand šampion Slovensko, Rumunsko, Balkan, Montenegro, grand šampion Kosovo, Šampion České republiky, Švýcarska, Šampion Slovenska, šampion Srbska, šampion Rumunska, Šampion Balkán, Šampion Kosovo, Šampion Montenegro, Junior šampion České republiky, Klubový junior šampion KCHMPP, 4x Cruft´s kvalifikace 2018,2019, Alpský vítěz, BIG, 2x res. BIG, 8x BOB, 12 x BOS, 8x Best Female, Klubový vítěž BCCSK, Klubový vítěz KCHMPP, Res. BIS BOS,  14 x CACIB, 4 x res. CACIB, 30x CAC, 2x r. CAC, 4 x CAJC, 2x Nejlepší štěně, 3x VN 1, MoD 1

bottom of page