top of page

JÁ V KOSTCE

První pes byl doma dříve než já a mé chvíle, kdy doma nikdo neštěkal nebo nevrtěl ocáskem byly opravdu krátké. Nicméně k první borderce jsem přišla více méně náhodou v roce 2010, kdy se přidala jako mladší ségra k tenkrát ročnímu synovi. O výcviku nemohla být řeč, za to Deborka (Deep Idea Bohemia Patrix) byla neuvěřitelným asistenčním psem, umí podávat věci ze země, uspat dítě a přijít říct, že už spí, vybalit kufr nebo naopak nandat prádlo do pračky. A po Deborce, když jsem si trochu oddychla z jejího šíleného štěněčího období (a pomohli mi k tomu dva gréni) jsem si troufla na další bordeří princeznu a pak jsme se tak nějak postupně rozrůstali díky holčičkám z různých kousků Evropy a vrhly jsme se spolu do světa výstav, sportu a lehce očucháváme pasení :) 

BORDER KOLIE JE DIAGNÓZA ...

MOJE CÍLE...

Můj první vrh se narodil v roce 2015 a od té doby jsem ztracená.:)) V hlavě mám záměr odchovávat hezká štěňata s vyrovnanými povahami za bedlivého dohledu nad zdravím, ke kterým využívám všechny dostupné testy a snažím se mít zdraví pod kontrolou, jak jen to současná medicína dovoluje.

 

Štěňata odchováváme doma, uprostřed všeho dění, smečky, jsou v každodenním styku s dětmi a také zvyklé na kočku. Užíváme si je o sto šest.  Socializaci štěňat pokládám za alfu omegu úspěchu, takže kromě návštěv podnikáme výlety autem, jezdíme okouknou ovečky a také k nám do výcvikové haly, kterou s kamarádkou provozujeme. 

Můj psí koníček se totiž postupem času rozrostl o provozování výcvikových hal Bouda (www.vboude.cz)  a také eshopu, který přímo souvisí s výcvikem a  a krmením (shop.vboude.cz). 

Se "svými" majiteli zůstávám v kontaktu a jsem moc pyšná, že majitelé "mých" odchovaných holčiček dále pokračují a odchovávají miminka pod značkou mé chovatelské stanice a já tak můžu být u dalších generací a sledovat a částečně ovlivňovat, jestli se blížíme k cíli :) 

nakupujeme na_ (2).png
nakupujeme na_.png
nakupujeme na_ (1).png
bottom of page