Plánovaná štěňátka

PLÁNOVANÝ VRH

Letošní rok je rokem externích vrhů. Další plánovaný vrh CH je za rohem :) Maminkou je naše odchovankyně Comtess Lilly Oaklet´s dogstory (více informací pod vrhem C) a tatínka prozradíme hned po krytí. Oba jsou ale opravdu vyrovnaní, přátelští psi, s hezkým exteriérem a chutí do práce. Pokud máte zájem o miminko z tohoto vrhu, nebojte se napsat. Miminka budou odchována u majitelky fenky v Blansku. Předpokládané narození miminek je okolo 10. června 2022

 

 

Externí vrh H je na světě. 3.4. 2022 se narodila banda malých hrdinů ve složení 3 kluci a jedna holčička. Všechna miminka jsou v tuto chvíli rezervovaná. Více informací naleznete pod vrhem H. 

 

Hledáme aktivní majitele, kteří budou s našimi štěňaty dělat jakýkoli druh sportu / práce, ale nejdůležitější je, aby naše štěňata odcházela do milujících domovů, kde budou součástí rodiny.. Border kolie je plemeno, které chce být vždy se svým majitelem.

Štěňata se narodí a vyrostou v domě, kde budou poznávat všechny druhy každodenních zvuků, vůní, setkávat se s mnoha různými lidmi, dětmi, předměty, různými hračkami ... Štěňata nás opustí ve věku 8 - 9 týdnů. Budou čipováni, odčerveni, očkováni, vyšetření veterinářem. Budou mít rodokmen FCI a EUROpas pro domácí mazlíčky. Sebou domů si odvezou štěněčí balíček (hračky, obojek a vodítko, granulky, na které jsou zvyklé) a složku se všemi svými dokumenty a informacemi pro budoucí majitele, aby pomohli prvnímu období jejich nového života . Všechna štěňata budou prodána na základě smlouvy se zárukou zdraví od chovatele.

Od budoucích majitelů očekáváme, že s námi zůstanou v kontaktu po zbytek života psa, protože se o své psy staráme a chceme sledovat vývoj našich štěňat, pomůže nám to v našem dalším chovu a také poskytneme budoucím majitelům naše nepřetržité rady,  pomoc a odpovědi na všechny otázky týkající se psů, zdraví, socializace, jídla, chování, problémů, tréninku  (pokud to bude v našich silách)

Od budoucích majitelů požadujeme základní zdravotní vyšetření, abychom mohli sledovat kvalitu svých odchovů.

 

Pokud máte zájem o naše štěně, neváhejte nás kontaktovat. Napiště nám něco o sobě, svých plánech se štěnětem, kde by štěně žilo, co by štěně dělalo ... nejen „máte štěňata a jaká je cena?“.

Naše štěňítka prodáváme pouze do pečlivě vybraných domovů, kde je čeká pravý život, který toto plemeno vyžaduje. V případě, že nám prozradíte svoje plánu, ráda vám poradím s případným výběrem jiného spojení :)

 

Počítejte prosím minimálně s jednou osobní návštěvou (před odběrem štěněte), abychom si mohli být jisti, že štěně odchází do nejlepšího možného domova. Stejně tak se vy setkáte s námi, našimi psy a uvidíte, jak naši psi žijí a jací jsou ...

Těšíme se na všechny budoucí majitele a jsem moc ráda, že jste dočetli až sem. 

ŠTĚŇÁTKA DO SPOLUVLASTNICTVÍ

Chováme border kolie, protože máme určité chovatelské plány a jde nám o budoucnost tohoto úžasného plemene a každý vrh je plánovaný za určitým účelem. Ráda bych si některé z linií nechala pro další chov,  ale nemůžu si nechat z každého vrhu miminko, protože můj dům není nafukovací. Navíc borderka potřebuje svůj díl každodenní psychické i fyzické práce, čas svého majitele. Nerada bych, aby holčičky, které si doma nechávám byly o tyto svoje potřeby připraveny jen kvůli mým chovatelským plánům. 

Proto hledáme aktivní a odpovědné spoluvlastníky, kteří by nám pomohli v našem cíli.

 

To znamená:

      - spolumajitel dostane z vrhu nejperspektivnější štěně za nižší cenu

      - štěně / dospělý pes bude žít se spolumajitelem jako každý jiný pes

      - spoluvlastník je povinen denně se psem pracovat, sportovat 

      - po dohodě se spolumajitelem se štěně / dospělý pes bude muset zúčastnit některých výstav psů

      - fena bude mít v naší chovatelské stanici minimálně jeden vrh a maximálně tři vrhy (vrh může být odchován u vás             doma, ale nemusí, pokud se na to necítíte; čas vrhu bude po dohodě se spoluvlastníkem

      - pes bude pravděpodobně využit jako krycí pes, což ale nezáleží to jen na nás

      - výdaje na testování zdraví a chov hradí chovatel

      - spoluvlastník je povinen starat se o každodenní zdraví psa, kvalitní stravu, socializaci, duševní a fyzickou aktivitu           psa

      - pokud se štěně nevyvíjí zcela podle plánů, což je pro chov  nezbytné (a to v jakékoliv oblasti: zdraví, povaha,                     vzhled, pracovní schopnosti, ...), vlastnictví bude zcela převedeno na spoluvlastníky a pes nebude využíván v                    chovu, ale jeho život bude i nadále milován a pečován v jeho rodině, protože věříme, že v chovu by měli být aktivní            pouze ti nejlepší zástupci plemene.

 

Pokud si myslíte, že jste pro to ta pravá osoba, nebo máte více otázek ohledně spoluvlastnictví, neváhejte nás kontaktovat.