top of page

Plánovaná štěňátka

PLÁNOVANÝ VRH

295606313_10230180476402607_7080279671428748111_n.jpg
280717343_5407468199283509_6254550452703478295_n.jpg

Miminka z vrhu I jsou na světě ve složení 2 indiáni a 3 indiánky. Jedna holčička ještě nemá své budoucí majitele. Pokud máte zájem, neváhejte se ozvat :) 

 

Na den dětí proběhlo další letošní plánované krytí naší Mercinky (Message in a Bottle of Bordertreowe). Merci je sklvělá holčička přivezená ze Srbska z významné chovatelské stanice Bordertreowe. Jejím tatínkem je pes Habitual Shadow of Green Borderline. Tento naprosto vyjímečný pes, který ze své jediné navštívené výstavy odešlel ihned s titulem Best of Breed měl pouze velmi málo vrhů a já jsem moc ráda, že mám doma právě jeho dceru. Merci je naprosto bezproblémová a vyjímečně ovladatelná přizpůsobivá fenka, miluje lidský kontakt a mazlení a je to takovýá ten 100% pes. V povaze je jemnější, klidnější, ale v okamžiku kdy jí ukážete ovečky nebo fresbee, dokáže to pořádně rozbalit. Svou povahu prověřila také canisterapeutickou zkouškou. Pro Mercku jsme spolu s chovatelkou vybrali nádherného, pracovitého pejska z Chorvatska s nádherným rodokmenem, který je aktivním záchranářem v chorvatských horách. Na živo mě uchvátil přívětivou a veselou povahou. Krytí proběhlo bez problémů, prostě povedené rande a láska na první pohled.  

 

Hledáme aktivní majitele, kteří budou s našimi štěňaty dělat jakýkoli druh sportu / práce, ale nejdůležitější je, aby naše štěňata odcházela do milujících domovů, kde budou součástí rodiny.. Border kolie je plemeno, které chce být vždy se svým majitelem.

Štěňata se narodí a vyrostou v domě, kde budou poznávat všechny druhy každodenních zvuků, vůní, setkávat se s mnoha různými lidmi, dětmi, předměty, různými hračkami ... Štěňata nás opustí ve věku 8 - 9 týdnů. Budou čipováni, odčerveni, očkováni, vyšetření veterinářem. Budou mít rodokmen FCI a EUROpas pro domácí mazlíčky. Sebou domů si odvezou štěněčí balíček (hračky, obojek a vodítko, granulky, na které jsou zvyklé) a složku se všemi svými dokumenty a informacemi pro budoucí majitele, aby pomohli prvnímu období jejich nového života . Všechna štěňata budou prodána na základě smlouvy se zárukou zdraví od chovatele.

Od budoucích majitelů očekáváme, že s námi zůstanou v kontaktu po zbytek života psa, protože se o své psy staráme a chceme sledovat vývoj našich štěňat, pomůže nám to v našem dalším chovu a také poskytneme budoucím majitelům naše nepřetržité rady,  pomoc a odpovědi na všechny otázky týkající se psů, zdraví, socializace, jídla, chování, problémů, tréninku  (pokud to bude v našich silách)

Od budoucích majitelů požadujeme základní zdravotní vyšetření, abychom mohli sledovat kvalitu svých odchovů.

 

Pokud máte zájem o naše štěně, neváhejte nás kontaktovat. Napiště nám něco o sobě, svých plánech se štěnětem, kde by štěně žilo, co by štěně dělalo ... nejen „máte štěňata a jaká je cena?“.

Naše štěňítka prodáváme pouze do pečlivě vybraných domovů, kde je čeká pravý život, který toto plemeno vyžaduje. V případě, že nám prozradíte svoje plánu, ráda vám poradím s případným výběrem jiného spojení :)

 

Počítejte prosím minimálně s jednou osobní návštěvou (před odběrem štěněte), abychom si mohli být jisti, že štěně odchází do nejlepšího možného domova. Stejně tak se vy setkáte s námi, našimi psy a uvidíte, jak naši psi žijí a jací jsou ...

Těšíme se na všechny budoucí majitele a jsem moc ráda, že jste dočetli až sem. 

ŠTĚŇÁTKA DO SPOLUVLASTNICTVÍ

Chováme border kolie, protože máme určité chovatelské plány a jde nám o budoucnost tohoto úžasného plemene a každý vrh je plánovaný za určitým účelem. Ráda bych si některé z linií nechala pro další chov,  ale nemůžu si nechat z každého vrhu miminko, protože můj dům není nafukovací. Navíc borderka potřebuje svůj díl každodenní psychické i fyzické práce, čas svého majitele. Nerada bych, aby holčičky, které si doma nechávám byly o tyto svoje potřeby připraveny jen kvůli mým chovatelským plánům. 

Proto hledáme aktivní a odpovědné spoluvlastníky, kteří by nám pomohli v našem cíli.

 

To znamená:

      - spolumajitel dostane z vrhu nejperspektivnější štěně za nižší cenu

      - štěně / dospělý pes bude žít se spolumajitelem jako každý jiný pes

      - spoluvlastník je povinen denně se psem pracovat, sportovat 

      - po dohodě se spolumajitelem se štěně / dospělý pes bude muset zúčastnit některých výstav psů

      - fena bude mít v naší chovatelské stanici minimálně jeden vrh a maximálně tři vrhy (vrh může být odchován u vás             doma, ale nemusí, pokud se na to necítíte; čas vrhu bude po dohodě se spoluvlastníkem

      - pes bude pravděpodobně využit jako krycí pes, což ale nezáleží to jen na nás

      - výdaje na testování zdraví a chov hradí chovatel

      - spoluvlastník je povinen starat se o každodenní zdraví psa, kvalitní stravu, socializaci, duševní a fyzickou aktivitu           psa

      - pokud se štěně nevyvíjí zcela podle plánů, což je pro chov  nezbytné (a to v jakékoliv oblasti: zdraví, povaha,                     vzhled, pracovní schopnosti, ...), vlastnictví bude zcela převedeno na spoluvlastníky a pes nebude využíván v                    chovu, ale jeho život bude i nadále milován a pečován v jeho rodině, protože věříme, že v chovu by měli být aktivní            pouze ti nejlepší zástupci plemene.

 

Pokud si myslíte, že jste pro to ta pravá osoba, nebo máte více otázek ohledně spoluvlastnictví, neváhejte nás kontaktovat.

bottom of page